Dvojí metr na rodiče aneb proč jejich dítě dostane, tvoje ne

20. 06. 2019 0:16:37
Dne 20.6. bude PSP jednat o navýšení rodičáku. Původně měli dostat přidáno všichni, co na to MAJÍ NÁROK - rodiče pečující o děti do 4 let. Pak ale nějaký vykuk řekl, že není cash, pak kývl až na to, že se vybodne na 70 tisíc dětí.

Ústavní soud už jednou řekl, že jediná právní skutečnost spjatá s rodičákem, je péče o dítě do 4 let. Prostě kdo se stará o dítě, nárok má, dobral nedobral. Bohužel stále dost lidí má za to, že nějakou roli hraje i to, zda peníze vyčerpal či ne.

Kdyby to nějakou váhu mělo, při navyšování roku 2018 u rodičů vícerčat by asi nedostali přidáno všichni, kdo na to MAJÍ NÁROK = rodiče pečující o děti do 4 let.

Návrh zákona, který se bude 20.6. projednávat, říká, že navýšení se bude týkat dětí nově narozených po 1. 1. 2020 a rodičů, kteří ke stejnému datu příspěvek pobírají, byť jde to jen 50 Kč měsíčně.

70 000 rodičů, kteří pečují o dítě mladší čtyř let a příspěvek dobrali a nárok mají ze zákona uplně stejný nárok, chce zákon prostě a jednoduše vyřadit, diskriminovat.

Co zákon, víme, ža za tím jsou lidi.

Jaké rodiče chce navržený zákon o navýšení rodičáku - jeho přechodné ustanovení - trestat?

Přechodné ustanovení = jak to bude s těmi, co jsou tak někde na půl - děti už teď mají, ale ty děti ještě nemají 4 roky.

1) SAMOŽIVITELKY

2) FINANČNĚ GRAMOTNÉ

3) RODINY S TĚŽCE ČI DLOUHODOBĚ NEMOCNÝM

4) TY, KTERÉ POČÍTALI S NÁVRATEM DO PRÁCE, ALE ZRUŠILI JIM MÍSTO ČI NENAŠLI MÍSTO VE ŠKOLCE ČI JINÉ HLÍDÁNÍ

5) TI, KTEŘÍ CHTĚLI MÍT DALŠÍ DĚTI (rozuměj, daňové poplatníky na naše důchody)

Samoživitelky:

Ja jsem zvolila rychlejší čerpání ze dvou důvodů: jsem s dítětem sama a ze 7,5 tisíc měsíčně bychom prostě dlouhodobě nevyžili, takže zpočátku mi pomohla vyšší měsíční částka ,a pak jsem taky po dočerpání RP mohla dat syna do jeslí a pracovat na plný úvazek. Kluk bude mít v srpnu tři roky, pracuji od jeho pěti měsiců a celou dobu odvádím do státní kasy daně a pojištění.

Finančně gramotné:

Já jsem si vybrala a jsem doma, plně se věnuji dceři a nepracuji. Z účtu si vybírám každý měsíc pár tisíc, ze kterých živořím (ano, to je spravné slovo). Vybrala jsem si z prostého důvodu, neboť mám vystudovanou ekonomku a znám princip tzv. časové hodnoty peněz (time value for money), kdy zjednodušene řečeno peníze, které mám nyní , mají vyšší hodnotu než peníze, které dostanu později. Díky tomu, jako příklad, může člověk dostat pár tisíc ze státni podpory ze stavebka nebo můžu investovat do podílovych fondů atd.

Rodiny s těžce či dlouhodobě nemocnými:

Ahoj všichni já jsem si vybrala rodičák do tří let dcery.Poslední částka mi byla vyplacena týden před projednáním .Musela jsem si hodně počítat abych vyšla tři roky se dvěmi dětmi s mužem invalidou a hypotékou. Každý měsíc jsem nevycházela.Je to těžké.Musela jsem jít pracovat.A úřednice mi řekli že na rodičáku zůstat dál nemůžu když už nic nepobírám... Že je to prý blbost...

Ty, které počítali s návratem do práce:

Já jsem měla v práci nahlášení rodičák do dva a půl let dítěte. Když jsem v tu dobu chtěla nastoupit řekli mi, že z důvodu reorganizace mi zrušili pracovní pozici takže jsem dostala výpověď dohodou. A ve školce mi malou nevzali u nás neboť nebylo místo. Takže jsem dal doma s dítětem dvou a půl letym a na UP UŽ mám ukončeno.v září by mala měla nastoupit do školky budou ji tři ale jsme narozené v listopadu a kapacita je 20deti a hladí se 30 takže do práce nemůžu nastoupit zatím pokud nebudu mít pro ni školku.

Ty, kteří chtěli mít další děti:

Dobrý den, když se mi narodila dcera, nestihla jsem u syna dočerpat RP a cca 90.000,- propadlo. U dcery jsem pak tedy zvolila rychlejší čerpání, abych měla jistotu, že se situace nebude opakovat. S penězi si hospodařím, jak potřebuji, nepotřebuji to mít rozpočítané až do konce rodičovské.

OPAKUJI, ŽE PODLE ZÁKONA MAJÍ NA NAVÝŠENÍ NÁROK I TITO RODIČE.

Argument "už dobrali, co by ještě chtěli", je proto nesmyslný.

Jen to nějakej Andrej s Alenou vždycky zařízli a nějakej pohůnek Marťas nebo tak nějak jim k tomu přizvukoval.

POSLANCI A POSLANKYNĚ, BUĎTE LEPŠÍ NEŽ ANDREJ S ALENOU!

PS:

  • Člověk si "nedělá děti pro peníze", ale když už se něco rozděluje, mělo by to být podle zákona, ne děti dělit podle nesmyslných měřítek, které oporu v zákoně nemají. Nebo chcete podporovat diskriminační rozhodnutí? To chcete učit svoje děti, že je normální?
  • Co kdybychom řekli, že přidáno by měli dostat ti, co dobrali? Těm přeci už nic nechodí. Aktivně pobírající pořád peníze dostávají a chtějí víc? Ale ne, smysl dává jedině přidat spravedlivě, v souladu se zákonem.
  • Doměnka, že všichni, kdo dobrali, pracují, je mylná. V obou skupinách (dobrali/nedobrali) se vyskytují totožné situace: dítě se nedostalo do školky, rodič je na úřadu práce, rodič pracuje. Pracovat totiž lze, i když rodina příspěvek stále čerpá, tak praví zákon.

Autor: Zuzana Taucová | čtvrtek 20.6.2019 0:16 | karma článku: 12.57 | přečteno: 817x

Další články blogera

Zuzana Taucová

Kdo říká vašim dětem NE?

Mohl by vám dát desítky tisíc pro vaše děti. Pro vaše malé děti: na ovoce, na nové zdravé boty, na výlety, na knížky. Ale nechce. I když na to mají právo. Stačilo by souhlasit.. ale on... oni říkají NE!

21.5.2019 v 15:33 | Karma článku: 21.22 | Přečteno: 951 | Diskuse

Zuzana Taucová

Otevřený dopis Andreji Babišovi

Vážený pane premiére, v současných dnech je aktuálním tématem českých rodičů navýšení rodičovského příspěvku. Ačkoliv se pozornost upírá na ministryni MPSV Janu Maláčovou, nelze opomenout, že důvodem, proč ustoupila....

18.5.2019 v 22:40 | Karma článku: 27.42 | Přečteno: 1124 | Diskuse

Zuzana Taucová

Tak je to protiústavní, no bóže

Když se zvýší plat, taky ho nebudete chtít vyplatit zpětně! Co by ještě chtěli, dobrali! Tyto výkřiky čteme v souvislosti s rodičákem. Proč jsou mimo a proč by vyšší RP jen pro pobírající byl protiústavní? A jak to asi dopadne?

15.5.2019 v 22:50 | Karma článku: 26.73 | Přečteno: 1521 |

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Den rozhodnutí (Aktualizováno)

Napínala své příznivce víc než týden. Na nedělní (21/7) večer je svolala do Kfar Maccabiah v Ramat Ganu. V tamním konferenčním centru by měla oznámit konečné rozhodnutí: na jaké kandidátce půjde v září do voleb.

21.7.2019 v 18:38 | Karma článku: 6.91 | Přečteno: 103 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Akční plán Prahy proti hluku

Nejen Praha trpí hlukem, ale v hlavním městě se projevuje navíc vysoká koncentrace různých dalších škodlivin.

21.7.2019 v 12:19 | Karma článku: 7.75 | Přečteno: 148 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K článku v LN „Zloděj demokracie“

V příloze Lidových novin „Orientace“ vyšel 20/7 zajímavý článek arabistky Jitky Jeníkové o „pomubarakovském“ egyptském prezidentovi Muhammadu Mursím. Dovoluji si k němu přičinit tři poznámky.

21.7.2019 v 9:15 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 403 | Diskuse

Bohumír Šimek

Zeman usiluje o totální moc

Pokud vnímáme současné neřesti našeho prezidenta Miloše Zemana, je nejvyšší čas zvažovat potenciální kandidáty, abychom si zvolili prezidenta, kterého naše zem potřebuje, a mobilizovat všechny naše síly k jeho zvolení.

20.7.2019 v 21:20 | Karma článku: 24.79 | Přečteno: 568 | Diskuse

Jaroslav Jirát

Ubohá opozice

Česká opozice, otrávená hospodářskými úspěchy vlády, se snaží strašit tvrzením, že vláda nás zadlužuje a že žijeme na úkor dalších generací. Takoví Kalousek, Pekarová či Fiala to opakují do omrzení.

20.7.2019 v 16:43 | Karma článku: 45.03 | Přečteno: 5256 | Diskuse
Počet článků 46 Celková karma 21.99 Průměrná čtenost 1721

Bývalá samoživitelka a  dobrodruh neustále .) 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz